Lwia zmarszczka – jak się jej pozbyć? Botoks na czoło

Botoks, nazywany także toksyną botulinową, jest jedną z najczęściej stosowanych substancji w medycynie estetycznej. Kobiety nazywają go mianem kuracji odmładzającej, głównie ze względu na jego szczególne właściwości. Zastosowanie botoksu gwarantuje wygładzenie rysów twarzy oraz zmarszczek. W tym artykule zastanowimy się, jak usunąć lwią zmarszczkę przy wykorzystaniu botoksu.

Botoks a lwia zmarszczka

Toksyna botulinowa to preparat zaliczający się do grona neurotoksyn. Pozyskiwanie tej substancji polega na wykorzystaniu bakterii beztlenowych. Odpowiednia aplikacja botoksu w dawce terapeutycznej doskonale sprawdzi się w zastosowaniach estetycznych, mających na celu ogólną poprawę skóry. 

Botoks jest wykorzystywany w wielu dziedzinach medycyny. Jest on szczególnie użyteczny w przypadku osób mających problemy z napięciem mięśni, z zezem, a także z potliwością. W medycynie estetycznej substancja jest aplikowana bezpośrednio w mięsień, czym powoduje jego czasowy paraliż. 

Konkretniej — działanie botoksu polega na zatrzymaniu działania mięśni odpowiadających za mimikę. Dzięki temu poziom ich napięcia staje się zbliżony do tego, jaki występował przed laty — dlatego po zastosowaniu toksyny botulinowej mamy do czynienia z efektem wygładzenia. 

Jak zlikwidować lwią zmarszczkę?

Botox na czoło to doskonały przykład, jak można w łatwy sposób poprawić swój wygląd. Sam zabieg trwa maksymalnie kilkanaście minut, jednak musi być poprzedzony konsultacją ze specjalistą. Podczas wizyty konsultacyjnej specjalista określa, czy pacjent kwalifikuje się do zabiegu, tj. czy występują jakiekolwiek przeciwwskazania.

Po pozytywnym przejściu wstępnej weryfikacji pacjent może określić swoje potrzeby związane z zabiegiem i określić, jakie efekty chciałby osiągnąć. Na tej podstawie osoba prowadząca określa mięśnie poddawane zabiegowi oraz ilość niezbędnego preparatu. Warto zaznaczyć, że botoks jest lekiem i mogą korzystać z niego wyłącznie certyfikowani specjaliści.

Po określeniu planu nakłuć lekarz przystępuje do działania. Nakłucia są wykonywane w odpowiedniej kolejności oraz ilości. Zabieg zdecydowanie nie zalicza się do grona bolesnych, stąd najczęściej nie zachodzi konieczność stosowania znieczulenia. Mimo wszystko możliwe jest wystąpienie dyskomfortu wynikającego z ukłucia, co trzeba mieć na uwadze. 

Po wykonaniu nakłuć pacjent przez pewien czas będzie zmagać się z niewielkimi krwiakami, które znikną samoistnie po niedługim czasie od zabiegu. Nie należy ich tuszować makijażem — jest to kategorycznie zabronione.

Botoks na czoło

Botoks na czoło to wybór dedykowany osobom, które chcą w krótkim czasie wygładzić lwią zmarszczkę. Skorzystanie z usług certyfikowanej kliniki medycyny estetycznej gwarantuje pełne zadowolenie z zabiegu.

Efekt jest widoczny nawet po kilku godzinach, najpóźniej po kilku dniach. Jest to zależne od tego, jak organizm zareaguje na wstrzykniętą substancję. Cena zabiegu dla wielu osób może być zaporowa, jednak ci, którzy mogą sobie na niego pozwolić, powinni rozważyć jego wykonanie.

Leave a Comment