Botoks

Botoks – toksyna botulinowa

Botoks – cena zabiegów ostrzynkięcia toksyną botulinową

Botoks początkowo wykorzystywany w leczeniu zeza dziś stosowany jest na szeroką skalę w leczeniu wielu schorzeń, jednak największe wzięcie ma w medycynie estetycznej. Przy pomocy botoksu możemy pozbyć się zeza, walczyć z nadmiernym napięciem mięśniowym (kręcz szyi, spastyka, końsko szpotawe ustawienie stopy itp.). Ku uciesze wielu pań botoks sprawdza się w leczeniu bóli migrenowych, które nie pozwalają człowiekowi normalnie funkcjonować. Użycie botoksu jest jednym z najlepszych rozwiązań w leczeniu nadmiernej potliwości takich obszarów jak płonie, stopy czy pachy. Na terapie botoksem mogą liczyć również osoby mające problemy z nietrzymaniem moczu. Pomaga w leczeniu kurczu powiek, ale przede wszystkim pomaga pozbyć się zmarszczek.

Wiele kobiet wydaje fortunę na swój wygląd, aktorki i gwiazdy nie stronią pieniędzy na to, aby wyglądać pięknie i młodo. Dawniej ingerowanie w urodę przez chirurgów plastycznych zarezerwowane było wyłącznie dla ludzi zamożnych, dziś na zabieg może się zdecydować przeciętny człowiek. A ile kosztuje zastosowanie botoksu? Cena botoksu jest różna i uzależniona od wielu czynników jednak nie są to koszty tak duże jak w przypadku interwencji chirurgicznej. Ceny botoksu wahają się w granicach między 200 a 2tys. złotych. Wszystko zależy od tego ile botoksu zostanie nam wstrzyknięte oraz gdzie wykonujemy zabieg. Ostrzyknięcie twarzy w celu usunięcia zmarszczek to koszt kilkuset złotych w zależności od okolicy twarzy. Leczenie nadpotliwości to już koszt rzędu 1500zł lub nawet 3tys.

Czym jest ten botoks – cudowny lek na wszystko? Botoks to skrócona nazwa toksyny botulinowej będącej jedną z najbardziej toksycznych substancji pochodzenia naturalnego. Podana w daną okolicę blokuje działanie acetylocholiny będącej neuroprzekaźnikiem między mózgiem a danym mięśniem. Wstrzykując ją w odpowiedniej dawce pozwalamy na rozluźnienie konkretnego mięśnia lub konkretnej partii mięśni by osiągnąć pożądany efekt.

Zabiegi z wykorzystaniem botoksu powinny wykonywać jedynie wykwalifikowane osoby, lekarze mający odpowiedni poziom wiedzy i doświadczenia. Mając to na uwadze nie zaleca się poszukiwanie maksymalnie taniego zabiegu, ponieważ jeśli toksyna zostanie nam podana przez osobę niemającej odpowiedniej wiedzy możemy sobie jedynie zaszkodzić. Istnieje wiele przeciwskazań to zastosowania botoksu, o czym również trzeba wiedzieć. Przeciwskazaniami jest uczulenie na którykolwiek ze składników botoksu, nie powinny z botoksu korzystać kobiety w ciąży oraz matki karmiące piersią. Botoksu nie powinno się podawać w przypadku infekcji w miejscu planowanego zabiegu. Botoks jest niewskazany w przypadku problemów z sercem oraz krzepliwością krwi. Jest wiele różnego rodzaju leków, których nie powinno się łączyć z botoksem. Mając to wszystko na uwadze, przestrzega się przed wykonywaniem zabiegów u niesprawdzonych osób, które oferują bardzo atrakcyjne ceny.

Plusem jest czasowy charakter działania toksyny botulinowej, dzięki czemu jest bardziej bezpieczny. To ma również swoje wady. W ciągu ok pół roku efekt, jaki uzyskaliśmy po zastosowaniu terapii botoksem zniknie i zabieg trzeba powtórzyć. Jednorazowy koszt 1000zł wydany na likwidację zmarszczek na czole trwały jest jedynie przez sześć miesięcy. Zatem rodzi się pytanie czy nie lepiej skorzystać z droższych rozwiązań i otrzymać trwalszy efekt? Rozważając rodzaj terapii przeciwzmarszczkowej należy wziąć pod uwagę dwie zasadnicze kwestie. Po pierwsze czasu nie da się oszukać, nie ma idealnego rozwiązania, które pozwoli nam pozbyć się zmarszczek na stałe. Po drugie mięśnie, na które oddziałujemy botoksem są osłabione, gdy po ustaniu efektów zabiegu zastosujemy go ponownie efekt będzie trwalszy i może nieznacznie się wydłużyć. Jednak przyjdzie czas, że i tak będziemy musieli zaakceptować fakt, że nasza uroda przeminie.

Botoks ma niewątpliwie wiele zalet, lecz ma także minusy. A największym z nich jest uzależnienie. Nie jest to typ uzależnienia porównywalny z nałogowym paleniem tytoniu czy piciem alkoholu. Jednak pewna część kobiet, zachwycona efektami pierwszego zabiegu ponawia go, gdy tylko zobaczy jakąkolwiek zmarszczkę, co w dłuższej perspektywie czasu może sprawić, że wygląd zamiast polepszać będzie się pogarszał.

Cena botoksu jest stosunkowo tania biorąc pod uwagę jak wiele dobrego potrafi wnieść podanie botoksu. Jednak pamiętajmy, że cena to nie wszystko nie sugerujmy się wyłącznie cyferkami. Lepiej zapłacić odrobinę drożej za zabieg i mieć pewność, że wykona to profesjonalista a botoks użyty podczas zabiegu będzie bez wad. Ampułka po otwarciu powinna być wykorzystana w ciągu 48 godzin. Nie przestrzeganie tego sprawia, że efekty naszego zabiegu będą gorsze. Doświadczony lekarz wie gdzie i ile podać botoksu, aby uzyskać możliwie najlepszy efekt, wstrzykując dawkę botoksu dokładnie taką, jaka jest wymagana w danym przypadku. Cena naszego zabiegu z wykorzystaniem botoksu w dużej merze uzależniona jest od ilości podanej toksyny. Jeśli zostanie ona podana we właściwe miejsce wcale nie trzeba jej dużo do uzyskania zadowalającego efektu i atrakcyjnej ceny.

Komentarze